RadioCom 5.1 RX / TX |
DSP Filter-Analyzer, Decodeer en Zende-Software
DSP filtering en decodering met uw PC.
RTTY, CW, PSK31, SatFax, Synopsis en SSTV decoder
Radiobesturing voor meer dan 80 (zend-)ontvangers
Audio recorder, 3D scanner, Equalizer, SatTracking
Audio analyzer,
scopes en frequentie analyzer, Timer en frequentie
management

Minimale eisen:
Intel Pentium / Celeron vanaf 200 MHz
16 bit grafische kaart
Monitor resolutie 1024x768
1 vrije COM-poort
16 bit bidirectionele geluidskaart met Line ingang
Win 95/98/ME/XP/2000 en NT 4.0 SP/3
Wat is er met RadioCom 5.1 mogelijk?
RadioCom biedt een groot aantal mogelijkheden voor de echte radioliefhebber. Met dit zeer geavanceerde pakket kunt u digitale en analoge signalen uit uw ontvanger decoderen, waarbij de audiokwaliteit tegelijkertijd aanzienlijk wordt verbeterd. Dit was in het verleden alleen mogelijk met dure DSP ontvanger of externe modules. Het audiosignaal uit de ontvanger wordt simpelweg aangesloten op de line ingang van de geluidskaart in de ontvanger. De geluidskaart wordt vervolgens gebruikt om het audio te bewerken. Het bewerkte audiosignaal kan via de luidsprekers van uw PC worden uitgeluisterd. RadioCom 5.1 is tevens uitgerust met zeer uitgebreide analisatie onderdelen, zoals een filter-analyzer, tijdspectroscopes, Dual scope, een audio recorder, een 3D scanner en satelliet tracking. Zoals eerder gezegd is deze software ook in staat signalen te decoderen, zoals RTTY, CW, FAX, SSTV, PSK (PSK31, Q- en BPSK) en synopsis. Dit betekent dat u alles in slechts één programma tot uw beschikking heeft!
Tot voor kort was het alleen met dure apparatuur mogelijk om bovengenoemde mogelijkheden bij elkaar te brengen. Met de huidige stand der techniek en een gemiddelde multi-media PC is het mogelijk geworden om middels een nieuw programmeerconcept de meest ingewikkelde routines en zeer vernuftige displays te maken, waardoor voor een zeer redelijke prijs de radio hobby een enorme sprong vooruit maakt.
Middels DSP (Digital Sound Processing) is het mogelijk
om signalen dermate te bewerken en te manipuleren dat een totaal vervormd
signaal uit de radiobrij tevoorschijn kan worden gehaald dankzij de nieuwe
geïntegreerde equalizer. Het resultaat hiervan is niet alleen hoorbaar, maar
ook zichtbaar, aangezien de filtering grafisch in beeld wordt gebracht (what
you see is what you hear).
Met RadioCom 5.1 hebben wij een tool ontwikkeld dat toegesneden is op de
moderne radiogebruiker. De live ‘workviewer’ biedt de mogelijkheid om de ene
weerfax te ontvangen, terwijl u een andere – reeds ontvangen – fax kunt
bewerken zonder dat de ontvangst wordt onderbroken. Alle desktop faciliteiten
kunt u naar uw hand zetten. De ‘dual scope’ biedt de mogelijkheid om het
ontvangen signaal voor en na de bewerking te bezichtigen. Alle analyzers in
RadioCom 5.1 bieden u nog meer comfort op dit terrein.
De ‘frequentie manager’ kunt u ontvangen stations opslaan, alsmede de ontvangstmodes en alle eventueel relevante decoderinstellingen. Deze gegevens zijn achteraf te wijzigen als dit noodzakelijk mocht zijn. Door twee maal op het station te klikken zal de ontvanger – indien deze uiteraard geschikt is voor remote control – direct naar deze frequentie gaan in de juiste mode en zal de ingestelde decoder en/of analyzer worden geactiveerd. De database kan ook voorzien worden van decoderdata voor de synopsis decoder en Kepplerdata voor satellietontvangst. Met de time manager kunt u dus ontvangst plannen, zodat u echt niets meer hoeft te missen.
De frequentie/kanaalscanner functie laat de signaalsterkte zien, alsook audio events en 3D diagrammen. Achteraf zijn ontvangen signalen zeer uitgebreid te analiseren. Een andere mogelijkheid biedt de audio recorder voor het later terugluisteren van opnames.
Met SatFax is het mogelijk om zeer hoge resolutie foto’s
te ontvangen zonder het normale negatieve effect van het Doppler effect. Het
Sattrack programma maakt het mogelijk om direct overzicht te krijgen van de
satelliet op een wereldkaart.
De audiocontroller beheert alle audiofunctie’s, drivers en mixerinstellingen,
alsook een speciale audiosquelch en het DSP filter met de FFT (Fast Fourier
Transformation) equalizer. Hiermee is het mogelijk om meerdere notchfilters in
het audiospectrum te plaatsen of om een filtercurve te maken met behulp van de
muis. Dit alles met een resolutie van 2 Hz.
geen demo verkrijgbaar: Kijk voor screenshots
Technische specificatie’s RadioCom 5.1 RX / TX
| Live
workviewer
Met deze tool is het mogelijk om ontvangen tekst en weerfaxen te bewerken om tot meer scherpte en detail in faxen te bewerkstelligen o teksten waar fouten inzitten te verbeteren. Voorzien van speciale eigenschappen die een antwoord geven op specifieke problemen en wensen van de verwende gebruiker. |
AudioController
|
RTTY
decoder
|
FAX
decoder
|
SSTV
decoder
|
CW
decoder
|
Audio
recorder
|
Filter/equalizer
|
Channel
scanner, frequentie scanner
|
Time
manager
|
Sattracking
|
(c) 2000 BONITO Germany |
|
Web: www.bonito.net email: info@bonito.net |